DJ-Slider-2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023
 • ZTGK 2023

Edycja 2013

We wtorek 25 czerwca w Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. W tym roku w konkursie wystartowało 11 zespołów sześcioosobowych. Na wykonanie gier studenci mieli 15 tygodni. W tym krótkim czasie powstały projekty, fabuła, szkice, modele 3D, tekstury, animacje, interfejs użytkownika, silnik gry i gameplay.Jury w składzie: 

Artur Ganszyniec (Ars Thanea Games),
Arkadiusz Antonik (CD Projekt RED),
Maciej Miąsik (one2tribe),
Michał Tatka, Łukasz Majchrzak (Teyon Software & Entertainment),
Maciej Zasada(UNIT9),
Mateusz Janczewski(Vivid Games),
Leszek Lisowski (Wastelands Interactive),
Paweł Miechowski, Grzegorz Miechowski (11bit studios) oraz
Sebastian Białek (Urząd Miasta Łodzi),
Katarzyna Prajzner (Uniwersytet Łódzki),
Jarosław Andrzejczak, Radosław Bednarski, Dominik Szajerman, Rafał Szrajber, Adam Wojciechowski (Politechnika Łódzka)
przyznało pierwsze miejsce oraz cztery wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęła gra "Riselands" wykonana przez zespół Gamedivers w składzie: Maciej Czarnecki, Marcin Gołubienko, Damian Hofman, Łukasz Kosma, Hubert Ogrodowczyk i Tomasz Ślawski. "Riselands" to gra strategiczna czasu rzeczywistego osadzona w świecie latających wysp. Gracz otrzymuje kontrolę nad swoim własnym lądem oraz zamieszkującymi go osadnikami. Głównym elementem rozgrywki jest eksploracja dynamicznie zmieniającego się otoczenia oraz przyłączanie do posiadanej wyspy nowych, bogatych w zasoby ziem.

Specjalne wyróżnienie za kreatywność i technologię otrzymał zespół Cynobrowy za grę: "Shelter City". Wykonali ją Sebastian Deredas, Magdalena Rawicka, Adam Dutkiewicz, Aleksander Królasik, Krzysztof Szafrański i Jakub Witczak. "Shelter City" to gra typu action-adventure osadzona w wirtualnej rzeczywistości. Gracz posiada umiejętności takie jak zmiana grawitacji, czy otaczającego go świata. Bohater po odkryciu rządowej intrygi postanawia zapobiec zniewoleniu ludzkości przez przywódców wirtualnego świata.

Wyróżnienie za gameplay zdobyła gra "Doomsowers" zespołu Kiwikado w składzie: Kuba Bentyn, Paulina Markiewicz, Sławomir Opałka, Paweł Szkudlarek, Michał Warycha i Daniel Ziętala. W "Doomsowers" wcielamy się w Edgara - bezlitosnego barbarzyńcę, członka pradawnego bractwa Siewców Zagłady. Wraz z wiernym towarzyszem Glurpanem, wyruszamy na misję zniszczenia kolejnego, pozornie słabego świata. Jednak tam czeka na nas wiele ciężkich przeszkód, które pokonujemy przy użyciu brutalnej siły i sprytu naszego chowańca - przeciwnicy padają pod gradem naszych ciosów, a ich krew leje się strumieniami.

Wyróżnienie za komunikację z graczem otrzymał zespół ZenTeam za grę "Zen Game". Stworzyli ją Dawid Cichy, Tomasz Gałaj, Bartłomiej Karalus, Michał Nowak, Emilia Szymańska i Damian Wojtas. "Zen Game" to trójwymiarowa gra komputerowa z gatunku skradanek, osadzona w realiach Sci-Fi. Pewnego razu, na zamieszkałej przez inteligentną technologię planecie Zen rozbija się satelita Pionieer 10 wraz z tabliczką opisującą rasę ludzką. Jednakże oprócz tego, na pokładzie znajduje się coś jeszcze. Gracz pomaga agentowi Zen3C zbadać znalezisko i rozwikłać związaną z nim tajemnicę.

Zespół 12345 Gaming został wyróżniony za solidność wykonania gry "Arcann Demon Story". W skład zespołu weszli: Michał Andrzejczak, Krzysztof Drewnowicz, Adam Gierach, Katarzyna Pawlak, Jędrzej Piaskowski i Daniel Ryszewski. Gra, to epicka opowieść o losach młodzieńca, który chcąc zyskać ogromną potęgę wyrusza w pogoń za demonem. Przeciwstawiając się siłom nieczystym i poznając nowe, zabójcze umiejętności magiczne, zbliża się do odkrycia tajemnicy, która na zawsze odmieni jego dotychczasowe życie.

 

 

 

Sponsor Platynowy

 

 

 

 

Sponsor Technologiczny

 

 

Sponsor Złoty

 

  

Sponsor Srebrny

 

 

Sponsor Brązowy

   


Cleversan Games

 

Partnerzy konkursu

  

Patronat Honorowy

 

 

 

Patronat

Partnerzy uczelniani

             

Patronat medialny

Radio Eska


Organizator Główny

 

Politechnika Łódzka

 

Wydział FTIMS

 

Instytut Informatyki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     

© 2023 ZTGK. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates