Menu

Edycja 2011

Trzecia edycja konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowych miała swój finał 30 czerwca 2011 roku. W finale uczestniczyło 10 zespołów, które zaprezentowały wersje demonstracyjne gier komputerowych, zaprojektowanych i wykonanych według autorskich pomysłów. Konkurs odbywał się pod patronatem JM Rektora PŁ prof. dr. hab. inż. Stanisława Bieleckiego. Główną nagrodą w konkursie był puchar ufundowany prze JM Rektora PŁ oraz nagroda pieniężna ufundowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Sponsorem konkursu była również firma Teyon, która ufundowała nagrody rzeczowe.

Jury konkursu liczyło 9 osób w tym 5 przedstawicieli branży gier komputerowych, jeden przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Informatycznego i 3 przedstawicieli Instytutu Informatyki PŁ ? organizatora konkursu. Byli to:

Maciej Miąsik ? jeden z ?ojców? przemysłu gier komputerowych w Polsce, z blisko 20 letnim stażem w branży. Ma na swoim koncie tytuły, które przerodziły się w komercyjne sukcesy. Należą do nich ?Electro Body?, ?FireFight?, ?Reah?, ?Schizm?, ?Schizm II?, ?Sentinel?, gry z serii ?Wiedźmin?. Obecnie pracuje w firmie one2tribe ? jednym z liderów polskiego rynku w produkcji gier mobilnych i przeglądarkowych.

Artur Ganszyniec ? główny projektant gier komputerowych z serii ?Wiedźmin? pracujący od 2006 roku w firmie CD Projekt RED.

Michał Tadka ? prezes firmy Teyon Software and Entertainment, krakowskiego producenta i wydawcy gier z nowo powstałym oddziałem w Łodzi. Firma wydała i wyprodukowała już ponad 60 komercyjnych tytułów na niemal wszystkie platformy technologiczne (Wii, PS, XBOX, i in.), wśród których niektóre (np.: Heavy Fire) utrzymują się od kilku miesięcy na 1 miejscu najlepiej sprzedających się tytułów.

Łukasz Majchrzak ? dyrektor łódzkiego oddziału firmy Teyon. 

Joanna Strzelecka ? project manager i główny grafik w łódzkim oddziale firmy Teyon.

Andrzej Romanowski ? sekretarz Polskiego Towarzystwa Informatycznego ? oddział Łódzki i adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej

Dominik Szajerman ? adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ

Jarosław Andrzejczak ? asystent w Instytucie Informatyki PŁ

Adam Wojciechowski ? adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ
Jury podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca i wręczeniu głównej nagrody dla zespołu ?Undead Squad? w składzie: Krzysztof Tracz, Andrzej Dominowski, Piotr Wójcik, Łukasz Michalski i Bartosz Herman prezentującego grę pt. ?Pyramiden?.
W imieniu jury zostały przyznane również dodatkowe wyróżnienia:

- zespołowi Redberry Games w składzie Kamil Zygmuntowicz, Tomasz Kłapsia, Marcin Jędrzejewski, Michał Turkowski, Daniel Dworak, Joanna Rapiejko za styl i klimat prezentowanej gry pt. ?One-Eight-Seven?

- zespołowi Hellwombats w składzie Damian Nowakowski, Adrian Lebioda, Tomasz Stark, Michał Binkowski, Anna Bartniak za spójność rozgrywki w zaprezentowanej grze pt. ?Rise of the Fallen Lords?

- zespołowi Pędzące imadła w składzie Mateusz Janczewski, Michał Chemijewski, Mateusz Kardas, Marcin Krasowski, Tomasz Dziuda za animacje i grafikę prezentowanej gry pt. ?Przeklęta Krucjata?

 

 

 

Powrót na górę