Menu

Edycja 2011

Trzecia edycja konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowych miała swój finał 30 czerwca 2011 roku. W finale uczestniczyło 10 zespołów, które zaprezentowały wersje demonstracyjne gier komputerowych, zaprojektowanych i wykonanych według autorskich pomysłów. Konkurs odbywał się pod patronatem JM Rektora PŁ prof. dr. hab. inż. Stanisława Bieleckiego. Główną nagrodą w konkursie był puchar ufundowany prze JM Rektora PŁ oraz nagroda pieniężna ufundowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Sponsorem konkursu była również firma Teyon, która ufundowała nagrody rzeczowe.

Jury konkursu liczyło 9 osób w tym 5 przedstawicieli branży gier komputerowych, jeden przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Informatycznego i 3 przedstawicieli Instytutu Informatyki PŁ – organizatora konkursu. Byli to:

Maciej Miąsik – jeden z „ojców” przemysłu gier komputerowych w Polsce, z blisko 20 letnim stażem w branży. Ma na swoim koncie tytuły, które przerodziły się w komercyjne sukcesy. Należą do nich „Electro Body”, „FireFight”, „Reah”, „Schizm”, „Schizm II”, „Sentinel”, gry z serii „Wiedźmin”. Obecnie pracuje w firmie one2tribe – jednym z liderów polskiego rynku w produkcji gier mobilnych i przeglądarkowych.

Artur Ganszyniec – główny projektant gier komputerowych z serii „Wiedźmin” pracujący od 2006 roku w firmie CD Projekt RED.

Michał Tadka – prezes firmy Teyon Software and Entertainment, krakowskiego producenta i wydawcy gier z nowo powstałym oddziałem w Łodzi. Firma wydała i wyprodukowała już ponad 60 komercyjnych tytułów na niemal wszystkie platformy technologiczne (Wii, PS, XBOX, i in.), wśród których niektóre (np.: Heavy Fire) utrzymują się od kilku miesięcy na 1 miejscu najlepiej sprzedających się tytułów.

Łukasz Majchrzak – dyrektor łódzkiego oddziału firmy Teyon. 

Joanna Strzeleckaproject manager i główny grafik w łódzkim oddziale firmy Teyon.

Andrzej Romanowski – sekretarz Polskiego Towarzystwa Informatycznego – oddział Łódzki i adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej

Dominik Szajerman – adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ

Jarosław Andrzejczak – asystent w Instytucie Informatyki PŁ

Adam Wojciechowski – adiunkt w Instytucie Informatyki PŁ
Jury podjęło decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca i wręczeniu głównej nagrody dla zespołu „Undead Squad” w składzie: Krzysztof Tracz, Andrzej Dominowski, Piotr Wójcik, Łukasz Michalski i Bartosz Herman prezentującego grę pt. „Pyramiden”.
W imieniu jury zostały przyznane również dodatkowe wyróżnienia:

- zespołowi Redberry Games w składzie Kamil Zygmuntowicz, Tomasz Kłapsia, Marcin Jędrzejewski, Michał Turkowski, Daniel Dworak, Joanna Rapiejko za styl i klimat prezentowanej gry pt. „One-Eight-Seven

- zespołowi Hellwombats w składzie Damian Nowakowski, Adrian Lebioda, Tomasz Stark, Michał Binkowski, Anna Bartniak za spójność rozgrywki w zaprezentowanej grze pt. „Rise of the Fallen Lords”

- zespołowi Pędzące imadła w składzie Mateusz Janczewski, Michał Chemijewski, Mateusz Kardas, Marcin Krasowski, Tomasz Dziuda za animacje i grafikę prezentowanej gry pt. „Przeklęta Krucjata

 

 

 

Powrót na górę